zbiórka wilczków

zbiórka wilczków

W tym wpisie wytłumaczę, co robimy na zbiórkach.
Spotykamy się w soboty od 09:30 do 13:30. Zaczynamy apelem, na którym przypominamy sobie Prawo wilczka i Prawo gromady, Brzmią one tak:

Prawo wilczka

  1. Wilczek myśli najpierw o innych.
  2. Wilczek ma oczy i uszy otwarte.
  3. Wilczek jest zawsze czysty.
  4. Wilczek zawsze mówi prawdę.
  5. Wilczek jest zawsze radosny.

Prawo gromady

Wilczek słucha starego wilka wilczek nie słucha samego siebie.

Następnie modlimy się modlitwą:

modlitwa

Panie Jezu, który kochasz nas tak czule, obdarz nas mocą swojej miłości, abyśmy potrafili kochać. Daj nam radosne serca, zdolne śpiewać o Twoich cudach. Zręczne dłonie, abyśmy mogli służyć. Łagodne spojrzenie, abyśmy mogli nieść pocieszenie. Spraw, aby nasze uszy były uważne na Twoje słowa, pozwól nam żyć jak najlepiej, ze wszystkich sił!

Potem nasi opiekunowie, czyli stare wilki, wybierają grę ruchową, w którą będziemy się bawić. Po zabawie Akela (przewodnik wilczków) wraz z szóstką wilczków przygotowują krótką scenkę z morałem (zwaną skałą narady), a inne wilczki w tym czasie zdają zadania z książeczki wilczka (mowgliku). Kiedy wilczki od skały narady przygotują scenkę, wołają wszystkich na nią śpiewając następującą piosenkę.

Skała narady (piosenka)

Skały narady to czas. Akela wzywa już nas. Ze wszystkich sił biegnij tam, gdzie skały narady to czas.

Gdy scenka się skończy, wymyślamy morał, np. po posiłku sprzątajmy po sobie, bawiąc się razem gramy fair play, szybko reagujmy na polecenia Akeli, itp.
Po zaakceptowaniu morału przez wszystkie wilczki, idziemy zapisać postanowienie w kronice wilczka i jemy drugie śniadanie. Szóstka modlitewna zaczyna modlitwę przed jedzeniem.

Modlitwy przed posiłkiem (piosenki)

  1. Pobłogosław Panie z wysokiego nieba, hej! Co by na tej ziemi nie zabrakło chleba, hej! Co by na tej ziemi nie zabrakło chleba. Nie zabrakło chleba, nie zabrakło gruli, hej! Ani tej miłości do Twojej matuli, hej! Ani tej miłości do Twojej matuli.
  2. Ojcze z niebios, Boże, Panie pobłogosław dary te, które teraz spożyć mamy z dobrotliwej ręki Twej. Które teraz spożyć mamy z dobrotliwej ręki twej!

Modlitwy po posiłku (piosenki)

  1. Za ten posiłek i wszystkie dary Twej dobroci, chwalimy Ciebie w niebie Boże Ojcze wszechmogący Pana, naszego amen.
  2. Ojcze z niebios, Boże, Panie za spożyte dary te dziękujemy Ci z radością wielbiąc hojność ręki Twej. Dziękujemy Ci z radością wielbiąc hojność ręki Twej!

Po skończonym jedzeniu szóstka sprzątająca sprząta wszystkie papierki i śmieci. O 12:00 modlimy się modlitwą Anioł Pański. Następnie gramy w jakąś grę terenową. Ostatnio była gra, w której Białemu Kapturowi (Białej Kobrze) ukradziono szafiry, rubiny i złoto. Mieliśmy odnaleźć skarb i złodziei. Szlachetne kamienie (którymi w grze były pomalowane fasolki) były rozrzucone na terenie gry. Gdy pozbieraliśmy wszystkie skarby, pojawili się złodzieje, którymi były dzikie małpy bandar-log. Musieliśmy je pokonać. Każdy wilczek miał włożoną za pasek chustę, a małpy miały przyczepione aż po trzy chusty. Aby kogoś pokonać, trzeba było wyciągnąć mu chustę (wtedy ginął). Można się było odrodzić idąc do Akeli. Musiałeś zrobić 10 przysiadów i włożyć z powrotem chustę za pasek. Gdy pokonaliśmy wszystkie małpy, wygraliśmy! Po grze można jeszcze zdawać zadania z mowglika, a potem kończy się zbiórka i wszyscy idą do domu.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *